Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Aktualności 

Bezpieczeństwo eksploatacji stacji LNG – Szkolenie Cryogas

FILM | Bezpieczeństwo eksploatacji stacji LNG – Szkolenie Cryogas

28.11.2017

Cryogas realizuje nowe projekty w zakresie dostaw LNG dla przemysłu, napędu pojazdów oraz bunkrowania LNG. W związku z tym firma ma świadomość konieczności popularyzacji najlepszych praktyk w zakresie bezpiecznej eksploatacji stacji LNG wśród służb ratowniczych oraz własnego personelu. W tym celu Cryogas prowadzi warsztaty dla pogłębienia wiedzy na temat własności LNG, a także praktycznego zapoznania się z metodami gaszenia płonącego LNG. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ze szkolenia.

Projekt realizowany jest wspólnie z Jednostkami Państwowej Straży Pożarnej, które działają na obszarach eksploatacji obiektów Cryogas. W czasie szkolenia pracownicy Cryogas w kontrolowanych warunkach napełniają specjalnie przygotowaną wannę skroplonym metanem o temperaturze -150 0C. Następnie poddawane jest obserwacji przechodzenie LNG w stan gazowy, co może wiązać się z powstawaniem stref wybuchowości - w obu przypadkach z użyciem detektorów metanu. Wykonane również są pokazy obrazujące wpływ cieczy kriogenicznej (jaką jest LNG) na własności różnych materiałów, m.in. stal węglowa, stal kwasowa czy tworzywa sztuczne. Dodatkowo wykonywane są obserwacje zachowania LNG w zetknięciu z wodą lub gruntem.

 

Finalnym elementem szkolenia było zademonstrowanie gaszenia płonącego LNG przy zastosowaniu różnych środków gaśniczych. W czasie pokazu prowadzonego przez Państwową Straż Pożarną w Grójcu zastosowano m.in. gaśnice pianowe, gaśnice wodno-mgłowe, gaśnice proszkowe, a także koc gaśniczy.

 

Ćwiczenia przeprowadzono na odpowiednio zabezpieczonym obszarze, przy ciągłym monitorowaniu stężenia metanu w powietrzu i obecności profesjonalnych służb ratowniczo-gaśniczych i ratowników medycznych.

 

Cryogas kieruje podziękowania dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu za wspólne przeprowadzenie ćwiczeń oraz dla ratowników medycznych zabezpieczających ćwiczenia. Jednocześnie przekazujemy podziękowania dla Zarządu Automobilu „Rzemieślnik” za udostępnienie terenu do przeprowadzenia szkolenia.

Znajdź nas na:
Created by Kreator Marki Powered by XIDEMIA