Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Aktualności 

Fabryka LNG w Kaliningradzie

Nowe źródło dostaw LNG w regionie

16.10.2019

W dniu 10 października 2019 r. pod Kaliningradem miało miejsce uroczyste uruchomienie nowego Zakładu produkcji LNG. Nowo otwarta instalacja to największy zakład skraplania gazu ziemnego w Europie Środkowej. Fabryka LNG pod Kaliningradem to kolejne stabilne i pewne źródło zaopatrzenia, a jej pierwsze dostawy trafiły już do klientów Cryogas w Polsce oraz w krajach nadbałtyckich.  

Podczas uroczystości zaprezentowano technologię oraz proces wytwarzania LNG. Nowa linia produkcji LNG w Kaliningradzie w pierwszej kolejności oczyszcza, a następnie przetwarza gaz ziemny do formy skroplonej. Finalne LNG jest ładowane do autocystern na nowobudowanym terminalu załadunkowym. Stamtąd skroplony gaz ziemny bezpośrednio dociera specjalistycznym transportem do stacji Cryogas oraz innych odbiorców.

Docelowo LNG znajduje szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle, transporcie drogowym oraz żegludze morskiej. Dostawy gazu LNG cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie u odbiorców przemysłowych, u których brak jest tradycyjnej sieci gazowej bądź jest ona niewydolna.  

Zakład produkcji LNG pod Kaliningradem to instalacja o wydajności na obecnym etapie kilkudziesięciu tysięcy ton LNG rocznie.  Nowe moce produkcyjne pozwolą na sukcesywne poszerzanie grona klientów Cryogas dla których, poza gwarancją dostaw gazu LNG, liczy się pewność oszczędności i kompleksowość oferty.

Znajdź nas na:
Created by Kreator Marki Powered by XIDEMIA